Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSCzwartek, 2024-05-16, 1:33:26

Wycieczka do Bałtowa

Niezwykła podróż do czasów prehistorycznej

krainy dinozaurów

W dniu 22 maja 2017 roku dzieci z grupy 3-4 latków i klasy „0” wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznej krainy dinozaurów. Przedszkolaki i uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”. Charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem, otoczony jest wzgórzami i gęstymi lasami.

Po szczęśliwym dojechaniu do celu, wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która z pasją, ale w zrozumiały dla dzieci sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Ogromne wrażenie na dzieciach robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1, znajdujące się wzdłuż trasy Parku Jurajskiego, którą wszyscy dzielnie maszerowali i nikt nie był zmęczony. W drugiej części wycieczki odbyły się warsztaty plastyczno – paleontologiczne, podczas których dzieci samodzielnie malowały figurki dinozaurów i amonitów. Niemałą atrakcją było też samodzielne wykopywanie kości dinozaurów. Entuzjazm wśród wycieczkowiczów wzbudziło także zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Przedszkolaki odbyły przejażdżkę po Safari amerykańskim autobusem oglądając współcześnie żyjące zwierzęta.

Z podróży do czasów prehistorycznej krainy dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak trochę zmęczeni.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-06-08)