Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPoniedziałek, 2018-10-15, 5:47:46

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkowie

Menu witryny
Kategorie sekcji
Moje artykuły [200]
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Wizyta Siatkarza

W dniu 9 grudnia 2016 roku w naszą szkołę odwiedził siatkarz Jakub Wachnik. Polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego w klubie Effector Kielce.

Pan Jakub opowiedział uczniom o swojej karierze siatkarskiej, z czym wiąże się jego zawód, jego praca, która jednocześnie jest jego pasją. Opisał swój typowy dzień, który zaczyna się dosyć wcześnie. Zwrócił uwagę na konieczność dobrego odżywiania się, jedzenia dużej ilości warzyw i owoców, unikania jedzenia typu fast food. Zmartwił dzieci faktem iż powinny one unikać uwielbianych przez nich słodyczy i napojów gazowanych. Gorąco zachęcał do uczestnictwa w różnego rodzaju aktywnościach sportowych. Polecał zabawy i gry drużynowe jako świetny sposób spędzenia wolnego czasu. Prosił uczniów by oderwali się od komputerów, tabletów, smartfonów, bo być może kryje się w nich przyszły siatkarz, koszykarz, piłkarz lub inny sportowiec. Jednak do tego by stać się dobrym zawodnikiem potrzeba dużej ilości ćwiczeń już od najmłodszych lat.

Pan Jakub chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Pytali oni głównie o jego dietę, wolny czas i jego początki w siatkarstwie. Kolejnym etapem spotkania były ćwiczenia odbicia piłki tzw. "dołem" i "górą", a także próby ataku. Najpierw Pan Jakub prezentował jak należy odbijać czy uderzać piłkę. Niektórzy chętni uczniowie mogli spróbować pod okiem siatkarza swoich umiejętności. Niektórym szło lepiej, innym troszkę gorzej. Pan Jakub zachęcał wszystkich do kolejnych prób, udzielając cennych wskazówek. Zwrócił on również uwagę na różnicę w ustawieniu czy wykonywaniu danych odbić dla osób prawo i lewo ręcznych.


Uczniowie byli bardzo zaangażowani w spotkanie. Chętnie brali udział w ćwiczeniach. Niestety czas był ograniczony i nie wszyscy mogli spróbować poodbijać piłkę z Panem Jakubem. Na koniec spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z siatkarzem.

Ostatnim etapem wizyty było rozdawanie autografów. Pan Jakub odwiedził każdą salę, by każdy uczeń mógł otrzymać autograf. Śmielsi uczniowie prosili nawet o specjalną dedykację. ;) Siatkarz zapraszał również uczniów na swoje mecze do Kielc.

Zarówno dzieci jak i Pan Jakub byli bardzo zadowoleni ze spotkania.

 

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-12-11)
Wyświetleń: 93
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2018
    Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz