Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSNiedziela, 2024-04-28, 8:32:51

Wielki sukces naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkowie została wyróżniona CERTYFIKATEM w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do grona najlepszych szkół w powiecie!

Jak czytamy na stronie Miasta i Gminy Daleszyce:

"Szkoła została nominowana do Programu w kategorii Wiarygodna Szkoła Podstawowa w oparciu o uzyskane wysokie miejsce w tabeli wyników podsumowujących sprawdzian szóstoklasistów, na tle wszystkich szkół w powiecie, opracowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę, ciekawą ofertę edukacyjną i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Szkoła spełniła warunki zawarte w regulaminie i została wyróżniona przez Kapitułę Programu za zapewnianie bardzo dobrego poziomu edukacyjnego i wychowawczego, odpowiednią bazę, dobrze funkcjonujące świetlice szkolne i szereg działań zapewniających komfort i bezpieczeństwo w szkole, co znalazło potwierdzenie w przyznanym Certyfikacie Wiarygodności. Program Wiarygodna Szkoła jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę promowania wizerunku placówek, jako wiarygodnego i solidnego partnera w edukacji. Ma na celu wyróżnienie szkół odpowiednio prowadzonych i godnych zaufania. Program jest również drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły dla swojego dziecka. Wspiera rozwój i podkreśla prestiż szkół będących jego uczestnikami zarówno w gminie, powiecie, jak i w całym regionie.

Stowarzyszeniom prowadzącym szkoły: Stowarzyszeniu Wspólne Dobro Wsi Borków i Trzemosna dyrekcji: paniom Annie Moszyńskiej i całemu gronu pedagogicznemu, a także uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności na rzecz społeczności szkolnej."

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-04-21)