Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2024-05-17, 2:12:43

Tydzień Bibliotek

Podsumowanie tygodnia bibliotek

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkowie aktywnie włącza się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z okazji Tygodnia Bibliotek został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pod hasłem „Moja ulubiona Książeczka”. Trzynaścioro dzieci wykonało piękne i pomysłowe prace. Pierwszą  nagrodę zdobył Alan Buras z kl.I za ilustrację do książki „Jak Wojtek został strażakiem”. Drugie miejsce przypadło w udziale pracy Wiktora Dudka z kl.II, stanowiącej ilustrację baśni „Trzy małe świnki” Braci Grimm. Miejsce trzecie zajął uroczy portret Koziołka Matołka, narysowany przez Amelię Król z kl.I. Szczególne wyróżnienie otrzymała praca Julii Świtek z kl. I „Kraina Lodu”. Dzieci otrzymały dyplomy i słodycze, a laureaci – książeczki.

Tygodniowi Bibliotek towarzyszyła wystawka książek o tematyce popularno-naukowej oraz gazetki ścienne propagujące czytelnictwo.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-06-12)