Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2018-11-17, 4:57:45

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkowie

Menu witryny
Kategorie sekcji
Moje artykuły [200]
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Szopki Bożonarodzeniowe - Konkurs

Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową, którego organizatorami byli: Wydział Katechetyczny Diecezji Kieleckiej, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Oddział Kielecki Niedzieli oraz Muzeum Diecezjalne w Kielcach miał na celu kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, tradycji diecezji kieleckiej, oraz pomoc misyjną dzieciom na Wschodzie. Patronat honorowy nad konkursem objął Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski.

Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych leżących na terenie diecezji kieleckiej - wykonawcy indywidualni lub grupa rówieśnicza. Dopuszczało się następujące kategorie wiekowe:

- uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

- uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej

 

Zasady konkursu były bardzo ściśle opisane. Szopka Bożonarodzeniowa mogła być wykonana według wszelkich możliwości twórczych. Jej wymiary nie mogły przekraczać 35 cm x 50 cm.

Wszystkie elementy szopki musiały być wykonane własnoręcznie przez uczniów biorących udział w konkursie. Niedopuszczalne było użycie elementów z seryjnej produkcji, np. gotowych figurek, pocztówek oraz produktów żywnościowych

 

Konkurs odbywał się dwuetapowo. I etapem był konkurs szkolny. Jury powołane przez szkołę oceniało szopki wg ustalonych reguł. Spośród wszystkich prac, jury wybrało  dwie szopki – po jednej z każdej kategorii wiekowej (klasy 1-3 i klasy 4-6), które zostały zgłoszone do II etapu konkursu. Prace zgłoszone do II etapu konkursu, po rozstrzygnięciu konkursu i uroczystości wręczenia nagród zostały przekazane na „aukcję misyjną”, z której środki zostały przeznaczone na konkretną pomoc dla dzieci na misjach w Merefie koło Charkowa na Ukrainie.

Laureaci:

Klasa 1-3: Amelia Grzanka, uczennica klasy III

Klasa 4-7: Błażej Iwan & Natan Król, uczniowie klasy V

14 grudnia odbyło się wręczenie dyplomów i nagród oraz „misyjna aukcja” szopek w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Amelia Grzanka wraz z katechetą, p. Marcinem Piątkiem.

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i zaangażowanie uczniów w stworzone prace przyznano nagrody w etapie szkolnym. Wyniki są następujące:

I miejce – Klaudia Pawlik, uczennica klasy IV

II miejsce – Patrycja Czajkowska & Kalina Stępień, uczennice klasy III

II miejsce – Bartosz Pasek, uczeń klasy III

III miejsce – Amelia Król, uczennica klasy II

III miejsce – Stanisław Krzywicki, uczeń klasy VII

III miejsce – Maja Rostocka & Weronika Krzywicka & Kornelia Dziedzic, uczennice klasy VI

22 grudnia, podczas szkolnej Wigilii przez ręce Pani Dyrektor Anny Moszyńskiej, Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego i Proboszcza parafii Kaczyn ks. Grzegorza Przybylskiego, zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów. Szopki wykonane przez uczniów mieliśmy możliwość oglądać podczas wspólnego kolędowania.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

$IMAGE27$

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-01-04)
Wyświetleń: 223
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2018
    Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz