Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2024-04-26, 6:53:43

Szlachetna paczka.

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Samorząd Uczniowski wybrał rodzinę, której udzieliliśmy pomocy materialnej - mama samotnie wychowująca dwójkę synów. Rodzina zmaga się z wieloma chorobami, chłopcy bardzo przeżyli rozwód rodziców. Ich sytuacja materialna jest ciężka, a my wspólnymi siłami mogliśmy im pomóc.

Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Joanny Kubalskiej i pani Michaliny Nowak, przygotował plakaty promujące akcję, a do rodziców wysłaliśmy krótkie informacje. Każdy chętny mógł wziąć udział w akcji, której wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem i hojnością ze strony naszej społeczności. Zbieraliśmy żywność, środki chemiczne, artykuły szkolne, odzież, słodycze, zabawki. W spełnieniu marzeń rodziny pomogło nam też Stowarzyszenie Wspólne Dobro Wsi Borków i Trzemosna, Rada Rodziców Szkoły oraz Grono Pedagogiczne. Dzięki nim mogliśmy zakupić gitarę, ciepłe obuwie czy ręczniki, koc, pościel i wiele innych rzeczy. Uczniowie przygotowali również stroik świąteczny oraz kartkę świąteczną pełną życzeń.

Wszystkim którzy, w najmniejszym chociaż stopniu, zaangażowali się w tę akcję, pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Jest to cudowny dar serca w czasie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za każdą rzecz ofiarowaną rodzinie, za pomoc przy pakowaniu i transporcie – szczególnie Samorządowi oraz klasie VI oraz pani Aleksandrze Sosnowskiej; a także pani Dyrektor Annie Moszyńskiej, pani Joannie Kubalskiej oraz pani Bożenie Woźniak za transport paczek na miejsce zbiórki.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-12-12)