Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2024-03-29, 3:13:38

Szkolny Wieczór Filmowy I

W piątek 24 listopada po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Wieczór Filmowy. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe - klasy I-III oraz IV-VII mieli okazję wspólnie obejrzeć film w szkole.

Uczniowie klas młodszych wraz z panią Dyrektor Anną Moszyńską oraz panią Joanną Kubalską obejrzeli film pt. Mały Książe. Autor tego filmu zachował ducha oryginału, ale zarazem pokazał "Małego Księcia" z nowej, nieoczekiwanej strony.  Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna niezwykła podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Grupa uczniów klas starszych, po przywitaniu przez panią Dyrektor, wraz z panią Michaliną Nowak obejrzała film Wicher. Jest to film familijny, który opowiada o spełnianiu marzeń, pokonywaniu trudności i wielkiej przyjaźni.
Główną bohaterką jest Mika, dziewczynka która nie przechodzi do następnej klasy, szkoła wydaje jej się zbyteczna, a dorośli nie rozumieją jej świata i problemów. Zdesperowani rodzice wysyłają ją na wieś do surowej babci - byłej mistrzyni jazdy konnej, która prowadzi stadninę i zajmuję się nauką jeździectwa. Tam Micka zaprzyjaźnia się z Wichrem - koniem, który podobnie jak ona wydaje się zagubiony i nie ufa ludziom.

Uczniowie zaopatrzeni w ogromne zapasy przekąsek w bardzo licznej grupie uczestniczyli w Wieczorze Filmowym.
Oglądane filmy bardzo im się podobały.

Mamy nadzieję, że wspólne oglądanie filmów stanie się naszą nową szkolną tradycją, w której uczniowie zawsze chętnie będą uczestniczyć.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-11-25)