Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2024-05-11, 10:00:41

Sprzątanie Świata

22.09.2016 roku cała nasza Szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata". Po 3 pierwszych lekcjach zebraliśmy się w korytarzu, by ubrani już w kurtki, odebrać rękawice i worki na śmieci. Ruszyliśmy w drogę, sprzątając pobliskie pobocza i ulice. Ruszyliśmy w stronę parkingów przy Zalewie, a także otaczających go lasów. Sprzątaliśmy ponad godzinę. Zebraliśmy dużo worków ze śmieciami. Cieszyliśmy się, że możemy pomóc naszej planecie Ziemi i sprawić, by była ona piękniejsza i czystsza.

Korzystając z okazji, przyjrzeliśmy się kapliczce nieopodal Zalewu.

Następnie spacerkiem ruszyliśmy w stronę Kaczyna. Spacer był długi, ale maszerowaliśmy chętnie, gdyż zmierzaliśmy na ognisko, by zjeść pieczoną kiełbaskę i pobawić się na terenie Caritasu.

Gdy dotarliśmy na miejsce, upiekliśmy kiełbaski młodszym klasom. Następnie upiekliśmy je również dla siebie. Kiełbaski były bardzo smaczne! Nawet nasze Grono Pedagogiczne jadło kiełbaski ze smakiem.

Najedzeni i po chwili odpoczynku mieliśmy czas by porozmawiać i pobawić się z rówieśnikami. Niektórzy grali w piłkarzyki, w piłkę nożną, inni bawili się w chowanego lub ganianego.

Mogliśmy poczęstować się gorącą herbatą, by rozgrzać się w ten całkiem słoneczny, ale już jesienny dzień.
Zabaw nadszedł kres. Czekaliśmy na pana Kierowce, by odwiózł nas do domów. W autobusie ledwo się mieściliśmy. Jednak wszyscy trafili szczęśliwie do domu. I tak skończył się ten wesoły i miły dzień. Jesteśmy dumni i zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w takiej akcji.

CZY WARTO SPRZĄTAĆ ŚWIAT?

• Chcesz, aby twój świat wyglądał jak wysypisko?

• Czy naprawdę chcesz, aby wszystko co jest naturą, zginęło?

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-09-23)