Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSŚroda, 2024-05-15, 11:14:33

Sprzątanie Świata

W czwartek 28 września 2017r., korzystając z kilku słonecznych i ciepłych jesiennych dni, wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Po 3 godzinach lekcyjnych spacerkiem ruszyliśmy w trasę. Zbieraliśmy śmieci w naszej miejscowości, co było na nas życiową lekcją ekologii. Uświadomiło nam to, jak wiele ludzi nie dba o otaczające nasz środowisko i jak ważne jest byśmy my o nie dbali. Wiemy też, że udział w tej akcji to nie wstyd, a powód do dumy i wyraz naszego zaangażowania w dobro środowiska. Po akcji zbierania śmieci, zebraliśmy je na parkingu, skąd zostały zabrane do dalszej segregacji i obróbki. Dumni ruszyliśmy spacerem do Kaczyna na ognisko. Był to czas, gdy mogliśmy porozmawiać i cieszyć się piękną pogodą w towarzystwie kolegów.  Po dotarciu na miejsce mogliśmy pograć w piłkę, pobiegać i pobawić się lub po prostu spędzić ze sobą czas. Piekliśmy pyszne kiełbaski na ognisku. Czekała na nas również ciepła herbata. Niektórym uczniom posmakował również pieczony chleb z ogniska. Każdy znalazł coś dobrego dla siebie. Czas jednak szybko nam minął i nieco zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-09-28)