Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSCzwartek, 2024-04-18, 10:17:59

,,Ślubuję być dobrym uczniem…”

– słowa przysięgi złożonej przez pierwszoklasistów brzmiały niezwykle poważnie. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością i przygotowywały się do niego od pierwszych dni nauki w szkole...

Dzień 27 października 2015 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkowie.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Katarzyna Maciejska. Powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Uczniowie klasy pierwszej, wystrojeni w czapeczki występowali na środek. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Pełni wrażeń uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci!

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2015-11-02)