Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSNiedziela, 2024-05-12, 4:27:46

Wybory Uczniowskiego Samorządu Szkolnego już za nami!

W dniu 15.09.2016r. (czwartek) w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Szkolnego. Na przerwie, po drugiej lekcji, Kandydaci mieli chwilę czasu by się zaprezentować, każdy powiedział o sobie dwa, trzy zdania.
Po trzeciej godzinie lekcyjnej Sztaby Wyborcze (uczniowie z klas Kandydatów) zachęcały do głosowania na swoich kolegów.

Głosowanie odbyło się na przerwie po czwartej godzinie lekcyjnej, na górnym korytarzu. Uprawnieni do głosowania byli jedynie uczniowie klas 4-6 SP posiadający legitymację szkolną. Uczniowie klas młodszych przyglądali się z zaciekawieniem jak ich starsi koledzy oddają swoje głosy. Podobieństw do prawdziwych wyborów było więcej! Prawdziwa Komisja Wyborcza zbierała podpisy uczniów i wydawała Karty do głosowania. Ozdobiona urna czekała na kartki z głosami. Każdy mógł oddać tylko jeden głos, stawiając X przy wybranym przez siebie nazwisku, w przeciwnym wypadku głos był nieważny. Przewodnicząca Komisji podziękowała wszystkim za udział w głosowaniu.

Uczniowie musieli czekać całą kolejną godzinę lekcyjną na ogłoszenie wyników. Gdy wszyscy zebrali się na korytarzu czuć było zniecierpliwienie i wielkie emocje. Po przeliczeniu głosów okazało się, że Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został Stanisław Krzywicki. Wybór ucieszył wyborców, a zwłaszcza chłopców, którzy z entuzjazmem przyjęli ogłoszony wynik. Decyzją wyborców w skład Samorządu wchodzą:
Staś Krzywicki, Weronika Krzywicka, Kornelia Dziedzic i Błażej Iwan.

Na najbliższym spotkaniu z opiekunem Przewodniczący przydzieli funkcje pozostałym członkom.
Wszystkim Kandydatom gratulujemy!
Natomiast Samorządowi życzymy samych wspaniałych pomysłów i owocnej pracy!

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-09-21)