Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSNiedziela, 2024-05-12, 11:38:34

Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski

W dniu 24 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski.

Chętni uczniowie zebrali się pod Szkołą Podstawową w Borkowie o godzinie 9.00, po krótkiej zbiórce nastąpił odjazd.

Chociaż uczniów zgłosiło się aż 15, to tylko 7 stawiło się rano i ruszyli na Rajd.

Uczniowie wyruszyli pod opieką pani Eweliny Radomskiej (katecheta) oraz Izy Skrobot (nauczyciel).

O 9.15, wg planu, autokar odjechał z pod Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkowie. Kierowca zawiózł uczestników do miejscowości, będącej początkiem trasy.

Uczniowie szli trasą 10 tzw. Benedyktyńską, która prowadziła przez Hutę Nową - Przełęcz Hucką, Hutę Szklaną aż ma Święty Krzyż. Trasa liczyła 7 kilometrów, a czas jej przejścia to trochę ponad 2 godziny. Uczniowie rozpoczęli trasę o godzinie 10:30. Uczniowie pokonywali trasę z przewodnikiem PTTK na trasę Pielgrzymkowego Rajdu.

Po godzinie 13:00 uczniowie dotarli na Święty Krzyż, gdzie odpoczęli, zjedli posiłek oraz poświecili czas na zwiedzanie. O godzinie 15:00 odbyła się uroczysta Msza Święta.

Uczniowie wrócili autokarem do domu.

Plan udało się zrealizować bez przeszkód. Uczniowie byli dobrze przygotowani (plecaki odpowiednio spakowane, zgodnie z informacją podaną rodzicom).

Uczniów zmęczyła trasa, czasami przeszkadzał lekki deszcz. Jednak nastoje i opinie  po Rajdzie są zdecydowanie pozytywne.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-09-25)