Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSCzwartek, 2024-03-28, 2:13:23

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 13 listopada 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkowie odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Do ceremonii pasowania przystąpiło 12 dzieci, w tym 7 dziewczynek i 5 chłopców.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 1000. Odpowiedzialną za przygotowanie programu artystycznego była wychowawczyni grupy trzylatków Pani Anna Binkowska.

Przybyłych gości witał napis „Pasowanie 2014” oraz postać przedszkolaka wśród kolorowych, podpisanych imionami dzieci kredek, symbolizujących każdego z przedszkolaków mających przystąpić do pasowania. Po powitaniu dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców, przybyłych gości, rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowała wychowawczyni wspólnie z wychowankami.

Przedszkolaki w kolorowych biretach na głowach, pięknie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, ilustrując je ruchowo.

Najważniejszym punktem imprezy, była przysięga złożona na flagę Polski, a także ceremonia pasowania. Wobec wszystkich zebranych, dzieci zobowiązały się przestrzegać słów przyrzeczenia. Aktu pasowania na przedszkolaka dokonała Pani Dyrektor. Dzieci z powagą i w olbrzymim skupieniu oczekiwały na wypowiedzenie znaczących słów: „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Po pasowaniu dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki – „rożki obfitości”. Występ dzieci został nagrodzony sowitymi oklaskami.

,

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2014-11-17)