Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSCzwartek, 2024-03-28, 11:55:15

Pasowanie na Przedszkolaka.

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 15 listopada 2017 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich i 4-letnich z Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borkowie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice 3-letnich i 4-letnich "Puchatków”, pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie starszych klas.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: być dzielnymi przedszkolakami, nie grymasić i nie szlochać, kochać swoje panie, grzecznie się bawić i być dobrymi kolegami. Następnie pani dyrektor Anna Moszyńska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, róg obfitości i medal za odwagę – prezent od uczniów z klasy I.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a w sali czekała na nie niespodzianka – słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do zaprezentowania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

Ja ze swojej strony pragnę serdecznie podziękować rodzicom przedszkolaków za przygotowanie ich do tego ważnego dnia. Dziękuję także Klaudii Pawlik za prowadzenie uroczystości, a Lence Wieczorek, Julitce Ramiączek i Natalce Dziedzic za pomoc w organizacji tego dnia.

Serdecznie dziękuję również pani Michalinie Nowak za wykonane zdjęcia, pani Annie Maniak za pomoc w prowadzeniu uroczystości, a pani Grażynie Baran i klasie I za przygotowanie medali dla przedszkolaków.

Wychowawca Agnieszka Baran

Uroczyste przyrzeczenie złożyli:

1. Oliwier Baćkowski
  2. Artur Barchan
  3. Nikola Dudek
  4. Igor Dudzic
  5. Lena Kasperek
  6. Igor Karkut
  7. Wiktor Kruk
  8. Mateusz Parkitny
  9. Adam Sadkowski
  10. Aleks Sułkowski