Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2024-04-19, 2:10:53

Lata 50-te. Moda męska.

MODA MĘSKA

Moda męska lat 50. to czas buntowników, niesfornych chłopców, jeansów, białych t-shirtów i kurtek skórzanych.

Styl lat 50. to jednorzędowe idealnie przylegające marynarki, flanelowe wąskie spodnie o nogawkach do kostek oraz mokasyny wiodły. To także okres kiedy kapelusze przestały być już na topie, a swoje wysokie notowanie zarejestrowały cienkie krawaty.

W latach 50., mężczyźni prezentowali kilka kultowych fryzur.

Rockowy banan. Elvis Presley przyczynił się do propagacji banana w rockowej stylizacji! Fryzura ta wymaga nieco dłuższych włosów na czubku głowy. Kark powinien być za to całkowicie odkryty. Włosy są zaczesane do tyłu i skręcone w rulon. Przy realizacji tej fryzury przydatny, a wręcz niezbędny okaże się wosk lub żel do włosów.

Przedziałek na boku. Przedziałek we włosach sprawia, że włosy układają się w wybranym przez ciebie kierunku. W latach 50. mężczyźni zaczęli nosić przedziałek z boku. Aby go wykonać, użyj grzebienia i zrób nim prosty przedziałek we włosach. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek odstające włoski, nie wahaj się przygładzić ich za pomocą żelu lub wosku do włosów… oczywiście już z naszych czasów!

Krótkie włosy. W latach 50. mężczyźni nie mieli dużego wyboru, jeżeli chodzi o fryzury. Włosy były z reguły strzyżone na krótko, tworząc kształtne i wyraźnie zarysowane, ale przez to surowe i statyczne fryzury. Na czubku głowy włosy były strzyżone na krótko, a na wysokości karku były zupełnie wygolone.

Borsalino. Kapelusz ten stał się modny, między innymi dzięki Humphrey Bogart i nierozłącznie kojarzony jest z latami 50. Jest to niezwykle stylowy dodatek, który także i dzisiaj cieszy się dużą popularnością. Noszony jest nawet przez kobiety. Najlepszym dopełnieniem szykownej stylizacji będą modele wykonane z miękkiego filcu i w ciemnych kolorach.

Ulizane włosy w stylu wet look. Fryzury w latach 50. przybierają określoną formę i kształt. Chcąc idealnie ulizać włosy tak, by nie odstawał żaden włos, mężczyźni używali tak zwanej gominy, czyli pomady do włosów. Ten tłusty wosk służył do ulizywania włosów, nadając im gładki i błyszczący wygląd.

GWIAZDY
Marlon Brando

James Dean

Elvis Prlesley