Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSCzwartek, 2024-04-25, 0:08:48

Koncert Artysów Filharmonii - Listopad

Kontynuując zeszłoroczną tradycję-  we wtorek po raz pierwszy w tym roku - odwiedzili nas muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncert prowadzony pod przewodnictwem pani Krystyny Goncewicz rozpoczął się od przekazania bardzo smutnej wiadomości. Pani Zofia Zamojska-Pabich, która prowadziła koncerty w naszej szkole w tamtym roku, zmarła. Członkowie filharmonii jej pamięci zadedykowali ten koncert.
Myśl przewodnia koncertu „Gitara młodszą siostrą lutni” wprowadziła nas w świat instrumentów strunowych. Poznaliśmy ich historię i podział. W centrum naszego zainteresowania znalazła się gitara. Naszym specjalnym gościem był pan Piotr, sławny gitarzysta, który gra na gitarze akustycznej. Wykonał on między innymi utwór Michael'a Jackson'a Billie Jean
czy utwór Henry'ego Mancini'ego – znanego jako utwór przewodni do filmu o Różowej Panterze.
Jeden z naszych uczniów Natan Król – odpowiadając na pytanie na jakiej gitarze gra pan Piotr – otrzymał w nagrodę autograf.
Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali granych utworów, a co więcej byli jego współautorami. Wszyscy wspierali pana Piotra w grze na gitarze, wyklaskując rytm. Natomiast czwórka wybranych uczniów grała na kastanietach przy wykonywaniu Flamenco.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-11-21)