Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2024-04-27, 1:11:23

"Kochane Pierwszaki" w Bielinach

15 września 2014r. w Bielinach nasi uczniowie z klasy I wzięli udział w akcji profilaktyczno-edukacyjnej skierowanej do pierwszoklasistów z całego regionu.

Akcja „Kochane Pierwszaki”, która w tym roku odbyła się już po raz siódmy, ma na celu integrację uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.
Słoneczna pogoda sprawiła, że Bieliny odwiedziło ponad 1500 uczniów klas pierwszych głównie z powiatu kieleckiego.

Już od wczesnych godzin przedpołudniowych najmłodsi razem bawili się na płycie stadionu tańcząc i śpiewając. Skutecznie zachęcał ich ks. Marcin Dzióbek z bielińskiej parafii, członkowie bielińskich zespołów i scholi wraz z akompaniamentem muzycznym w wykonaniu Piotra Goworka oraz muzyków zespołu Mafia.

Tanecznym rytmom nie mogli oprzeć się również opiekunowie i wychowawcy grup, a także przedstawiciele organizatorów przedsięwzięcia.

W czasie wspólnej zabawy dzieci mogły pogłębić wiedzę praktyczną na temat zagrożeń wypadkami drogowymi, przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni. Policjanci praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też sprzęt policyjny. Odbył się również pokaz tresury psa policyjnego.

Wszystkie pierwszaki otrzymały zakładki do książek oraz odblaski.
Prócz wymiaru edukacyjnego wydarzenie ma charakter integracyjny. - Cieszę się, że w tym roku pierwszaki zawitały do Bielin – mówił Wójt Gminy Bieliny Sławomir Kopacz, witając dzieci, nauczycieli i rodziców.

W spotkaniu wzięła udział Świętokrzyski Kurator Oświaty - Małgorzata Muzoł. Obecny był również Biskup Diecezji Kieleckiej ks. Marian Florczyk, który poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne, udzielił błogosławieństwa oraz wspólnie z nimi uczestniczył w zabawach (zabawie w pociąg).

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2014-09-20)