Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2024-05-11, 1:58:42

HOLLYWIN

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

2.XI. 16r. Szkoła Podstawowa w Borkowie

Obchody tego dnia rozpoczęły się od wspólnego śpiewania piosenek, których pani Ewelina Radomska uczyła dzieci na lekcjach religii. Był to konkurs międzyklasowy.

Klasa 0 wykonała piosenkę Arka Noego - Święty uśmiechnięty; Gdy wszyscy święci - klasa I,

Magda Anioł – „Anioł Stróż” klasa II,  Magda Anioł – „Coś się święci” - klasa III +IV

„Kochamy Cię Janie Pawle II” - klasa V+VI. Ponieważ wszystkie wykonania były piękne i podobały się gronu pedagogicznemu, wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni. Wszyscy zostali poczęstowani pysznymi cukierkami.

Drugą część obchodów stanowił konkurs na przebranie za świętego. Pani Ewelina zaprosiła wszystkich przebranych na środek, by zaprezentowali swoje przebrania. Każdy uczeń powiedział jedno-dwa zdania o danym świętym i dlaczego wybrał akurat tego świętego.

Komisja  - grono pedagogiczne -  zdecydowała, że 1 miejsce otrzymają ex aequo 2 osoby: Lena Wieczorek, z klasy III, która przebrała się za Św. Weronikę oraz Bartłomiej Sarek, z klasy I, który przebrał się za Św. Mikołaja. Pozostali przebrani otrzymali słodkości.

Trzecią część stanowiło rozstrzygnięcie konkursu na rysunek o świętych. Udział wzięło 3 uczniów: Amelia Grzanka z klasy II, która otrzymała 1 miejsce, Wiktor  Dudek oraz Kalina Stępień z klasy II, którzy za udział otrzymali słodkości.

Na koniec wszyscy pomodliliśmy się za zmarłych.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-11-05)