Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2018-11-17, 5:15:12

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkowie

Menu witryny
Kategorie sekcji
Moje artykuły [200]
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Gminne Sprzątanie Świata

W sobotę 13 maja w naszej gminie organizowany był dzień Sprzątania Świata. Również uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział. Chętne osoby pod opieką pani Michaliny Nowak zebrały się w dzień wolny od szkoły, by razem chociaż trochę oczyścić naszą planetę. Mimo iż nie wszyscy zgłoszeni uczniowie pojawili się to nasza grupa była silna i wspaniale się spisała. Z jednej strony cieszymy się z zaangażowania, gdyż nasi uczniowie zebrali dużo śmieci. Z drugiej zaś jest nam przykro, że aż tak zaśmiecamy nasze środowisko. Po prawie dwóch godzinach zebraliśmy worki pod szkołą, skąd miały zostać zabrane do dalszej segregacji i przetworzenia. 

Pomimo małych problemów organizacyjnych udało nam się dotrzeć na Rynek do Daleszyc. Na miejscu czekała na nas pyszna kiełbaska z grilla, którą zjedliśmy ze smakiem.

Podsumowanie akcji zaczęło się od występu artystycznego uczniów Gimnazjum w Daleszycach, którzy zaśpiewali nam piosenki Ewy Farny "Na ostrzu" oraz Maryli Rodowicz "Wsiąść do pociągu byle jakiego". Po ich występnie przyszedł czas na pokaz mody ekologicznej, w którym brała udział nasza dawna uczennica Aleksandra Rostocka, za którą mocno trzymaliśmy kciuki.

Następnie pan Burmistrz Dariusz Meresiński podziękował wszystkim szkołom, świetlicom i stowarzyszeniom za udział w akcji "Cała gmina sprząta razem". Wyraził on również nadzieję iż w przyszłych latach zwiększy się liczba uczestników akcji, a także, że w przyszłości na tyle zadbany o środowisko iż zamieni się ona w przyjemny spacer po pięknej i czystej okolicy.

Kolejnym etapem obchodów był wykład mówiący o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z zanieczyszczania chociażby lasów czy otaczającego nas środowiska, co niestety jest ogromnym problemem. Prowadzący ciekawie opowiadała o tym aspekcie, jednocześnie za pomocą porównań obrazowo przedstawił skalę problemu. Na zakończenie poruszył temat segregowania odpadów. Poprowadził również konkurs, który sprawdził na ile uważnie uczniowie słuchali jego wypowiedzi oraz jaka jest ich wiedza na temat segregacji śmieci. Wybrani uczniowie mieli za zadania segregację przygotowanych odpadów lub udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące omawianego tematu. Nie obyło się bez małych błędów, które publiczność wraz z prowadzącym skorygowała.

Z naszej szkoły nagrodzony został Jan Skrobot, który wykazał się wiedzą na temat postępowania z lekami - które jako szczególny rodzaj odpadów należy zwracać do aptek. Jaś otrzymał ekologiczny piórnik saszetkę oraz jojo.

Na zakończenie akcji wszystkie zebrane grupy otrzymały nagrody - upominki, będące podziękowaniem za zaangażowanie w akcję. Sprzęt sportowy - piłka do nogi oraz piłka do siatkówki - uzupełniła nasz szkolny asortyment. Uczniowie zostali poczęstowani również słodkościami.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i chociaż trochę pomóc w ratowaniu naszego środowiska. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku weźmiemy udział w tej akcji w większej ilości osób. Liczymy także na nieco cieplejsza pogodę. :D

 

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-05-14)
Wyświetleń: 191
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2018
    Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz