Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2024-04-19, 7:53:15

Festyn rodzinny

14 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się festyn rodzinny, w czasie którego zbieraliśmy pieniążki na nowy sprzęt do sali komputerowej. Informowało o tym hasło: „Niech wszem i wobec głoszą banery, że bardzo potrzebne są nam komputery”.

Na samym początku Pani Dyrektor Anna Moszyńska wraz z prezesem stowarzyszenia panem Jackiem Skrobotem bardzo serdecznie wszystkich powitali i zachęcali do korzystania z atrakcji. Następnie wystąpili nasi najmłodsi koledzy i koleżanki, czyli przedszkolaki, uczniowie zerówki i pierwszaki. Swoim przedstawieniem złożyli życzenia mamie, tacie i dzieciom, bo jak wiemy niedawno były ich święta. Po ich występie oglądaliśmy spektakl dość strasznie zatytułowany – „Kabaret horrorek”. Choć, co prawda, mali aktorzy z kl. II i III grali na scenie duchy i czarownice, treść nie była bardzo straszna. Dla rozluźnienia atmosfery wystąpił zespół ludowy, a następnie obejrzeliśmy dość niebezpiecznie wyglądającą walkę. Ale spokojnie – wszystko było zaplanowane! Odbył się też konkurs pt: „Latający kot”. Tytuł brzmi dość żartobliwie, lecz chodziło o latawce, na których miał być namalowany ten zwierzak. Prezentowaliśmy je z dumą i marzyliśmy o tym , by poleciały. Zachwyciły chyba komisję, bo wszyscy otrzymali puchary. Po pokazie wystąpiły klasy IV – VI w spektaklu zatytułowanym „Rodzina na dobre i na złe”. Pokazał on wady i zalety rodziny. Po występach licytowano prace wykonane przez uczniów każdej klasy.

Dużo osób korzystało również z innych atrakcji, np. loterii fantowej, dużej pompowanej zjeżdżalni i placu zabaw. Następnie uczniowie klas I – III przedstawili mały „Talent show”. Tańczyli, śpiewali, grali i recytowali wiersze. Zaprezentowała się też nasza starsza koleżanka  Gosia Skuza. Widzowie nie szczędzili braw. Po takim wysiłku można było też coś przekąsić. Wybór był niemały.

Dopisali goście, sponsorzy, widzowie, a ponadto sprzyjała nam też pogoda. Festyn uważamy za udany.

Julia Dziedzic kl. V

, ,

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2015-06-18)