Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSCzwartek, 2024-05-16, 10:43:57

Festyn Rodzinny!

Festyn Rodzinny

W dniu 11 czerwca na boisku szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku przyświecało mu hasło "Ważna sprawność umysłowa, ważna też fizyczna, lecz do tego jest potrzebna sala gimnastyczna." Festyn miał charakter charytatywny, zbieraliśmy pieniądze na projekt  sali gimnastycznej.
Pani Dyrektor Anna Moszyńska wraz z prezesem Stowarzyszenia Wspólne Dobro Wsi Borków i Trzemosna panem Jackiem Skrobotem - powitała zebranych gości, zachęciła do czynnego udziału w Festynie.

Wśród honorowych gości festynu pojawili się m.in. fundatorzy licytowanych przedmiotów: Jan Cedro, przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego, Paweł Gratka, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęliśmy od wystąpienia przedszkolaków, którzy przebrali i umalowani zaśpiewali nam kilka piosenek; w tym zgodnie z przebraniem tą o Murzynku Bambo. W pięknych wierszach złożyli życzenia swoim rodzicom z okazji obchodzonego niedawno Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca.
Również klasy starsze przygotowały występ artystyczny dla rodziców – zerówka zatańczyła pięknego krakowiaka; wraz z klasami I-III zaśpiewali piękne piosenki, padło też dużo miłych i ciepłych słów skierowanych do rodziców.

Prowadzącym nasze spotkanie był Pan Paweł Solarz , który po występach naszych uczniów rozpoczął licytację przedmiotów przekazanych na rzecz naszej akcji. Licytacje trwały przez cały czas trwania festynu, licytowano replikę piłki z finału Ligi Mistrzów z Cardiff z podpisem trenera Adama Nawałki, koszulkę z podpisami piłkarzy Korony Kielce, piłkę .

W czasie trwania festynu można było nabyć cegiełki o różnej wartości i tym samym wspomóc nasz cel.

Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyła się loteria.  Każdy los wygrywał drobny upominek. Jednym z najbardziej trzymających w napięciu momentów festynu było jednak losowanie spośród loteryjnych losów dodatkowych nagród.

Rodzice przygotowali stoiska z ciastami, ze zdrową żywnością, swojskimi wyrobami, był też grill. Dla dzieci przygotowane było również stoisko metamorfoz, na którym mamy malowały piękne wzory na ich twarzach oraz dmuchana zjeżdżalnia. Jednym zdaniem – każdy znalazł coś dla siebie.

Pan Marcin Wengorski wraz ze „Spartankami” prowadził zaś zawody sportowe, w których zwłaszcza uczniowie klas starszych chętnie brali udział. Jednakże znaleźli się również młodsi chętni. W niektóre konkurencje zaangażowali się nawet nauczyciele czy rodzice.

W czasie festynu gościliśmy sensei Ernesta Miszczyka i jego karateków, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności.

Ostatnim występem artystycznym na scenie był występ klas IV-VI. Uczniowie przygotowali piosenki dla swoich rodziców.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w przygotowaniu festynu dla: dyrektor szkoły, grona pedagogicznego, wszystkich sponsorów, sołtysa, rodziców i uczniów,sensei Ernesta Miszczyka i jego karateków oraz drużyny Sparta Daleszyce.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2017-06-11)