Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2024-04-27, 4:58:30

Bezpieczne pierwszaki

Akcja "Bezpieczne pierwszaki"

Dnia 11 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Gen. Tadeusza Buka w Mójczy odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z terenu gminy Daleszyce w ramach akcji "Bezpieczne pierwszaki". Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe , Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach oraz Komenda Miejska Policji w Kielcach. Podczas spotkania odbyła się lekcja bezpieczeństwa, którą poprowadzili przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego. Policjantki przypomniały zasady poruszania się po drogach oraz przejściu dla pieszych, a także przekonywały dzieci do noszenia odblasków.

Pierwszoklasiści wraz z maskotką – " Koziołkiem Spoko" uczyli się jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Następnie Sekretarz Powiatu Kieleckiego Barbara Piwnik oraz Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński wręczyli najmłodszym uczestnikom spotkania kamizelki i elementy odblaskowe. Pierwszoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tej nietypowej lekcji bezpieczeństwa, ucząc się poprzez zabawę.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2018-01-05)