Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2018-11-17, 4:43:47

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkowie

Menu witryny
Kategorie sekcji
Moje artykuły [200]
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Andrzejki

Andrzejki 2016

24 listopada 2016r. odbyła się zabawa Andrzejkowa. Szkoła Podstawowa w Borkowie, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, zaprosiła na tę imprezę Szkołę Podstawową z Marzysza.

Zaproszenie (z planem zabawy) wykonały Weronika Krzywicka oraz Kornelia Dziedzic. Opiekunowie Samorządu przekazali to zaproszenie Dyrekcji Szkoły
w Marzyszu.

Samorząd Szkolny oraz uczniowie klas IV - VI w ramach zajęć z plastyki, stworzyli dekorację związaną z tematem przewodnim imprezy: gwiazdy niebieskie - kosmos, gwiazdy ziemskie - celebryci oraz podwodna kraina.

Impreza odbyła się 24 listopada o godzinie 15:30. Opiekunowie samorządu oraz Kornelia Dziedzic i Julia Sosnowska, witali gości z Marzysza na dolnym korytarzu, wskazywali "szatnię" - oraz zapraszali na górny korytarz, gdzie odbywała się dyskoteka.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borkowie powitała uczestników, szczególnie Gości. Również Pan Dyrektor zaproszonej Szkoły z Marzysza, zabrał głos oraz podziękował za zaproszenie. Na uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Salę klasy V do zabaw przygotował Samorząd z opiekunami oraz z pomocą
Pani mgr Michaliny Nowak. Uczniowie klasy piątek czuwali przy stolikach z wróżbami

 1. Jan Skrobot - losy - jaki zawód gdy dorosnę
 2. Kornelia Dziedzic: butelka - podróże wakacyjne
 3. Julia Sosnowska: magiczne napoje
 4. Franciszek Sypniewski- worek z przedmiotami: kim zostaniesz
  w przyszłości
 5. Maja Rostocka, Natalia Dziedzic: przebijanie serc z imionami
 6. Jowita Siwonia - wróżba muzyczna

Uczniowie podzieleni byli na grupy, korzystali z wróżb o wyznaczonej porze, tak by każdy miał okazję sobie powróżyć. Także rodzice i nauczyciele chętnie korzystali z przygotowanych wróżb, chętni dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości.

Na uczniów czekał również słodki poczęstunek. Mogli oni też napić się soku, w przerwie między tańcami.

Również grono pedagogiczne zaprosiliśmy do pokoju nauczycielskiego na kawę
i poczęstunek.

Pani Iza i Pani Ania chętnie bawiły się ze swoimi uczniami z przedszkola, zachęcając je przez różne zabawy, taniec w kole, dodając odwagi. 
Uczniowie klasy V korzystając z okazji i uprzejmości DJ(a) zadedykowali swojej wychowawczyni znaną i lubianą piosenkę disco-polo - Akcent "Przez twe oczy zielone". Śpiewana przez słynnego Zenona Martyniuka piosenka nie tylko zachęciła uczniów do tańca, ale również wspólnego śpiewania. Klasa V zatańczyła zadedykowaną piosenkę ze swoją Panią. Później jeszcze kilkakrotnie uczniowie korzystali z możliwości dedykowania piosenek. Jedną z nich "Jesteś szalona" zespołu Boys zadedykowali samej Pani Dyrektor Annie Moszyńskiej. Ciekawą propozycją była również piosenka Chihuahua dla pani Beaty Makuch, która posiada takiego pieska. Klasa V szalała z panią Beatą na parkiecie podczas tej piosenki. 

Ok 16.40 nastąpiło rozwiązanie konkursu  na strój lub maskę (związane z motywem przewodnim imprezy). We współpracy z DJ(em) nastąpiła prezentacja strojów i masek na forum, następnie komisja w składzie: Dyrekcja z obu szkół, przedstawiciel Rodziców, Kornelia Dziedzic jako przedstawicielka Samorządu Szkolnego oraz Przedstawiciel Samorządu Szkolnego z Marzysza, udali się na naradę.

Organizatorzy przewidzieli nagrodę książkową za I miejsce oraz słodkości dla wszystkich biorących udział w konkursie. Uczestnicy zabawy licznie wzięli udział w konkursie. Komisja nie była w stanie wybrać 1 miejsca. Przyznano 10 wyróżnień. Osoby te zostały obdarowane słodkościami. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali "coś" słodkiego. 

Ok 17.30 we współpracy z DJ-em Samorząd poprowadził zabawę na forum: taniec na gazecie. Zabawa została przyjęta z entuzjazmem.

Zabawa pod  przewodnictwem DJ(a) trwała do 18:30.

Wszyscy byli już bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z udanej zabawy.

Ciekawe tylko, czy nasze wróżby się spełnią…. No cóż, zobaczymy :)


 

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: szkolaborkow (2016-11-26)
Wyświetleń: 164
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek

 • Copyright MyCorp © 2018
  Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz